Gedachten over bevinding

Eerste Nederlandse vertaling van een theologisch standaardwerk. Met een historische inleiding door dr. P. de Vries.Er is tegenwoordig veel aandacht voor 'ervaring' en 'beleving'. Onder invloed van het postmodernisme begint men doorgaans niet bij de waarheid, en al helemaal niet bij de Bijbel als de stem van de levende God. Uitgangspunt is de mens, zijn ervaring en zijn gevoelens. Dat zien we niet alleen in de samenleving,
maar ook in de kerk. Er wordt (terecht) gewezen op het belang van bevinding. Maar wat is dat precies?In dit boek biedt Archibald Alexander op ongeëvenaarde wijze een theologie van de christelijke bevinding. Hij benadrukt dat de bijbelse waarheid persoonlijk moet worden beleefd. Anders blijft er niets anders over dan dode orthodoxie. Tegelijkertijd is er geen waar geloof zonder kennis, zonder zicht op de boodschap, de leer van de Schrift. Anders ontaardt het geloof in subjectief 'religieus enthousiasme'.
Lees verder
  • delivery (1)
    Gratis verzending

    vanaf € 35,00

  • Slim vectorobject kopiëren 13.png
    Ook af te halen

    in de winkel

Gedachten over bevinding

ISBN: 9789033131202
Auteur: Alexander, Archibald
Status: Leverbaar
Bij voorraadartikelen geldt: op werkdagen voor 16:00 besteld, morgen in huis De afleverdatum kan afwijken in geval van drukte bij PostNL.

38,90

Aanbevolen producten