Vreemd en bizar

Geweld, mishandeling, seksuele uitspattingen, opdrachten die inhumaan zijn - het staat allemaal in de Bijbel. In dit boek zoekt de auteur antwoord op de vraag of deze bizarre verhalen betekenis hebben in onze tijd.

'Daar kan ik niets mee!', hoor je mensen wel eens zeggen, als zij een vreemd of bizar verhaal in de Bijbel lezen. Teksten die indruisen tegen onze wetgeving, onze normen en waarden, onze rechtsorde,
onze humaniteit. We weten er geen raad mee, zeker niet als God daarin een rol speelt. Moeten we zulke teksten negeren, doodzwijgen? Of zoeken we naar een uitleg waar we in onze tijd wél mee uit de voeten kunnen?
Dat laatste doet Piet Schelling in dit boek. Hij bestudeert een aantal van zulke buitenissige teksten. Daarbij strijkt hij de ruwe teksten niet glad, maar probeert ze nauwkeurig te lezen en de boodschap voor deze tijd erin te ontdekken. Een spannende leesoefening die verrassende en bruikbare inzichten biedt. Een verrassend boek om te lezen en samen te bespreken of om te gebruiken bij preekvoorbereiding. Achterin het boek zijn suggesties voor het gesprek opgenomen.

Dr. Piet Schelling is emerituspredikant en publicist. Hij schreef over uiteenlopende thema's, zoals bijbelverhalen, liturgie, muziek, ethiek, symboliek, spiritualiteit, ziekte en gezondheid. Recentelijk schreef hij Mijn gelijk en ons geluk, over de veelkleurige gemeente.
Lees verder
  • delivery (1)
    Gratis verzending

    vanaf € 35,00

  • Slim vectorobject kopiëren 13.png
    Ook af te halen

    in de winkel

Vreemd en bizar

ISBN: 9789023970064
Auteur: Schelling, Piet
Status: Leverbaar
Uitgever: Boekencentrum
Bij voorraadartikelen geldt: op werkdagen voor 16:00 besteld, morgen in huis De afleverdatum kan afwijken in geval van drukte bij PostNL.

17,99